100 VJET SHTET
Barcoleta
Akullorja
Një djalë shkon në dyqan për të blerë akullore. Pasi hyn brenda, e pyet shitësin: “Me fal a keni akullore të 50-të centëve?” – “Po” – përgjigjet shitësi. – “E sa kushton?”, e pyet përsëri djali!
I kish pas thanë njani një shoqit t`vet:
- Po t`kallzoj diçka n`besë, po ti mos i trego askujt.
Ai tjetri i tha:
- Besa do t`i tregoj tërë botës. Pasi s`po mund ta ruash ti atë fjalë, kah ta ruaj unë!
Me ftesë të presidentit të Republikës së Serbisë Boris Tadiç, kryeministri i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi po qëndron për një vizitë zyrtare në kryeqytetin serb.

Vizita e zotit Thaçi në Beograd nga spektri politik në Kosovë dhe Serbi po cilësohet si historike, dhe relaksim të raporteve.

Siç raporton korrespodenti ynë nga Beogradi, të dy liderët pas takimit janë zotuar për bashkëpunim reciprok në të gjitha fushat ndërmjet dy shteteve.

Presidenti Tadiç bëri me dije se shteti i tij shumë shpejt do të marrë vendim për njohjen e Republikës së Kosovës, si shtet të pavarur dhe sovran.

Në pyetjen e gazetarëve për shkëmbimin e ambasadorëve, kryeministri Thaçi deklaroi se pas bisedës që ka pasur me presidentin serb Boris Tadiç janë pajtuar edhe për shkëmbimin e ambasadorëve, ku si ambasadore e parë nga Kosova në Serbi është përmendur Kaçusha Jashri, ndërsa si ambasadore e Serbisë në Kosovë janë pajtuar të jetë Natasha Kandiç.

Kryeministri Thaçi gjatë vizitës së tij të parë në Serbi, si pretendues për rehabilitim të historisë, me të drejtë e pa të drejtë, prite t’i vizitojë edhe varret e kryekomunistit dhe ish-presidentit jugosllav Josip Broz Tito dhe varrin e kryekriminelit dhe kasapit të Ballkanit Sllobodan Millosheviç. Apriilililili.....

Gëzuar 1 Prilli 2012
Nëse tashmë nuk e ke një faqe të internetit për biznesin tuaj apo nuk je i kënaqur me atë që ke, na kontakto që të flasim për ...
Alba-Soft ofron shërbime të HOSTING me të gjitha elementet për të përmbushur plotësisht nevojat e klientëve të saj.
Mbi 500.000 vizitorë në muaj. Ofrojmë hapësira reklamuese në faqe shumë të vizituara si: Lajmëtari.com, Albanologji.com, ...
Jemi të specializuar në përkthim softuerësh, interpretim, faqosje kompjuterike, titrim dhe këshillim kulturor duke u kujdesur më ...
Ky portal mirëmbahet nga kompania albasoft.al. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të printohen, ose të përdoren në çfarëdo forme me qëllim përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të albasoft.al.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2012 Portali Gjuha Shqipe
Tiranë | Prishtinë