Shifra alarmante të kosovarëve që migruan në Gjermani, 12 mijë vetëm vitin e fundit
Shifra alarmante të kosovarëve që migruan në Gjermani, 12 mijë vetëm vitin e fundit
17.07.2019 | 11:13
Zyra e Statistikave në Wiesbaden bën të ditur se në Gjermani gjatë vitit 2018 kanë ardhur 1.185.000 persona me shtetësi të huaj nga vendet tjera, që është një plus prej 416.000, krahasuar me një vit
Dardan Berisha u bën thirrje tifozëve: Kosovës i duhet përkrahja për t’u kualifikuar
Dardan Berisha u bën thirrje tifozëve: Kosovës i duhet përkrahja për t’u kualifikuar Kosova po vazhdon stërvitjet dy herë në ditë për të përgatitur sa më mirë para ndeshjeve parakualifikuese për Eurobasket 2021. Kapiteni Dardan Berisha u ka kërkuar tifozëve përkrahje maksimale për
Bersant Celina shënon për Swansea Cityn
Bersant Celina shënon për Swansea Cityn Ylli i ekipit kombëtar të Kosovës, Bersant Celina, e ka shënuar një gol në ndeshjen miqësore të Swansea Cityt kundër Yeovil Town-it.Swansea City e mbylli pjesën e parë të ndeshjes miqësore kundër
Flet trajneri i Feronikelit pas eliminimit nga Liga e Kampionëve
Flet trajneri i Feronikelit pas eliminimit nga Liga e Kampionëve Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, ka thënë se po i vjen keq për futbollistët e tij, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, por ka theksuar se humbja e rasteve të shumta gjatë ndeshjes nga
Zbulohen detajet e kontratës së De Ligtit me Juventusin
Zbulohen detajet e kontratës së De Ligtit me Juventusin Matthijs de Ligti do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare me Juventusin dhe në këtë kontratë do të ketë klauzolë për t’u larguar për 150 milionë euro, e cila megjithatë nuk do të jetë e vlefshme deri
Nuhiu shënon në fitoren e Sheffieldit
Nuhiu shënon në fitoren e Sheffieldit Atdhe Nuhiu ka vazhduar ta tregojë formën e mirë gjatë turneut parasezonal me Sheffield Wednesday, këtë herë duke shënuar në fitoren me rezultat 4:0 kundër Northampton Town.Sheffield Wednesday shënoi
Liridon Krasniqi aplikon për shtetësi në Malajzi dhe më pas në FIFA
Liridon Krasniqi aplikon për shtetësi në Malajzi dhe më pas në FIFA Mesfushori Liridon Krasniqi, ka rënë dakord t’i mbrojë ngjyrat e Kombëtares së Malajzisë, ka thënë presidenti i Federatës së Futbollit të Malajzisë, Datuk Hamidin Amin.Ai ka thënë se Krasniqi dhe
La Liga rekord blerjesh, mbi 1 miliard euro vetëm për dy javë
16.07.2019 | 05:35
Tregu i transferimeve të futbollistëve këtë verë do të futet në histori për shkak të shpenzimeve të tepruara financiare të klubeve të La Ligas. Klubet spanjolle kurrë më parë nuk kishin shpenzuar kaq
Leotrim Kryeziu i shënon gol Interit
15.07.2019 | 05:51
Futbollisti shqiptar, Leotrim Kryeziu, ka shënuar për Luganon në miqësoren kundër Interit.Shqiptari shënoi golin e vetëm për vendasit, që në fund humbën 1-2.Ai realizoi në minutën e 87’, 20-vjeçari
Kosova arrin fitoren e parë në Evropian, mund Armeninë
15.07.2019 | 05:49
Kosova U20 (M) ka shënuar fitoren e parë në Kampionatin Evropian, Divizioni B, duke mundur bindshëm Armeninë me rezultat 97:40. Kosova ka dominuar nga fillimi deri në fund, duke arritur fitore të
Gratë e Haradinajve ju lënë pa fjalë me paraqitjen, këtë herë nga Londra
Gratë e Haradinajve ju lënë pa fjalë me paraqitjen, këtë herë nga Londra Anita dhe Lola shkëlqejnë edhe në Londër.Anita dhe Lola Haradnaj po marrin pjesën në një samit në Londër, samit ky që mbledhë gradë më të fuqishme të globit.Këtu ka dhënë fjalim edhe vetë gruaja e
Luana, Kida, Genta, Nora, Era, Dafina, Elvana… shikoni si duken si plaka
Luana, Kida, Genta, Nora, Era, Dafina, Elvana… shikoni si duken si plaka Një aplikacion në telefonat e mençur po na mundëson të shohim se si do të duken fytyrat tona pasi t’i mbushim disa vjet.E aplikacioni që ka filluar të përdoret me të madhe, na ka dhënë mundësinë të
Dua Lipa do të jetë e pranishme në Kosovë për ‘Sunny Hill’
Dua Lipa do të jetë e pranishme në Kosovë për ‘Sunny Hill’ Dua Lipa do të vijë gjatë gushtit në Kosovë.Gjatë muajit gushtm saktësisht në datat 2, 3 dhe 4 gusht do të mbahet në Prishtinë festivali i SunnyHill.Në këtë edicion do të performojnë shumë emra të
Anita nderohet në Londër, kryeministri ka fjalë të mëdha për bashkëshorten
Anita nderohet në Londër, kryeministri ka fjalë të mëdha për bashkëshorten “Nuk ka ndjenjë më të mirë se të kesh pranë një grua të fuqishme”.Anita Haradinaj po merr pjesë në Samitin e Grave në Londër, ku është përzgjidhur si një nga gratë më të fuqishme në botë, me ç’rast
Ja si këndonte që në moshën dy vjeçare Adelina Berisha
Ja si këndonte që në moshën dy vjeçare Adelina Berisha Karrierën në skenë e kishte filluar që në festivalet e muzikës së pasluftës në Kosovë kur ishte shumë e re.Atë ajo e ka vazhduar konstant edhe tani dhe njihet për këngët e saj konstante që sjell në
E mbani mend serialin ‘Esmeralda’, aktorët kanë pësuar ndryshime drastike
E mbani mend serialin ‘Esmeralda’, aktorët kanë pësuar ndryshime drastike ‘Esmeralda’ është telenovela lationa-amerikane më e pëlqyer për publikun tonë, serial ky i transmetuar vite më parë.Aktorja e cila mban emrin e telenovelës, pra Esmeralda, Leticia Calderon, ka qenë
Kjo thuhet të jetë arsyeja e ndarjes së Inva Mulës nga Hetem Ramadani
16.07.2019 | 05:38
Ditën e djeshme u përhap lajmi se sopranoja e njohur Inva Mula i kishte dhënë fund martesës së saj 11-vjeçare me biznesmenin kosovar, Hetem Ramadanin.Prej kohësh çifti ka jetuar jashtë Shqipërisë,
‘Do jem një vjehërr shumë i keq’, Blendi Fevziu flet pa doreza
15.07.2019 | 06:00
Moderatori Blendi Fevziu ka qënë i ftuar tek “Treshat”, ku është pyetur nga Bora Zemani. Në rubrikën “Makina e të vërtetës”, Blendi është shprehur se do të jetë një vjehërr shumë i keq me
Violeta Kukaj kërkon në gjykatë divorcin nga bashkëshorti?
15.07.2019 | 05:58
Vazhdon të flitet se Violeta Kukaj është ndarë nga bashkëshorti.Kohë më parë ka qarkulluar një lajm se këngëtarja Violeta Kukaj është ndarë nga bashkëshorti, shkruan lajmi.net.Ndërsa tani Prive bëjnë
Pse ju djersiten duart dhe si ta parandaloni këtë problem
Pse ju djersiten duart dhe si ta parandaloni këtë problem
17.07.2019 | 04:25
Djersitja është një proces natyror, i cili ju ndodhë shumë njerëzve. Gjithsesi, djersitja e tepërt nuk është normale dhe quhet Hiperhidrozë.Sipas Mayo Clinic, djersitja e tepërt mund të jetë si shkak
Ja çfarë konkretisht duhet të bëni nëse jeni djegur nga dielli
Ja çfarë konkretisht duhet të bëni nëse jeni djegur nga dielli
17.07.2019 | 04:24
Nëse jeni djegur nga dielli, ju do të përjetoni simptomat e djegies brenda pak orëve. Lëkura e prekur nga djegia bëhet e kuqe, e dhimbshme dhe ënjtet. Në disa raste më ekstreme ajo mund të flluska të
Ja çfarë konkretisht duhet të bëni nëse jeni djegur nga dielli
Ja çfarë konkretisht duhet të bëni nëse jeni djegur nga dielli
17.07.2019 | 04:24
Nëse jeni djegur nga dielli, ju do të përjetoni
Vetëm një gotë ujë me limon në mëngjes dhe do t’i keni këto përfitime shëndetësore
Vetëm një gotë ujë me limon në mëngjes dhe do t’i keni këto përfitime shëndetësore
17.07.2019 | 04:22
Sigurisht që keni dëgjuar për përfitimet, që
Ecja zvogëlon rrezikun e kancerit të gjirit
Ecja zvogëlon rrezikun e kancerit të gjirit
17.07.2019 | 04:21
Aktiviteti fizik, përfshirë ecjen, është një e
Luftoni ftohjen me kos
Luftoni ftohjen me kos
17.07.2019 | 04:20
Shumica prej ne e dimë që për të pasur një sistem
Mini-pica me proshutë dhe djathë
Mini-pica me proshutë dhe djathë Përbërësit:– Një bukë baguette– 200g proshutë– 200g djathë– Pastë domateje– ErëzaPërgatitja:– Prejeni bukën në gjysmë. Secila gjysmë do të jetë bazë për një picë të vogël– Lyejeni secilën gjysmë me
Mini-pica me proshutë dhe djathë
Mini-pica me proshutë dhe djathë Përbërësit:– Një bukë baguette– 200g proshutë– 200g djathë– Pastë domateje–
Biskota me mollë
Biskota me mollë Përbërësit:– 120g sheqer– ½ lugë çaji ekstrakt vanilje– 4 vezë– 200g margarinë–
Puding çokollate me banane
Puding çokollate me banane Fillimisht duhet ta keni parasysh se gatimi është aktivitet i shkëlqyeshëm jo
Receta e vjetër për llokume: Gatuhen për 15 minuta!
Receta e vjetër për llokume: Gatuhen për 15 minuta! Nevojiten:– 380 ml ujë;– 300 g sheqer;– 250 ml lëng portokalli;– 140 g nisheste;
Si tentoi Arusha e Prizrenit të futej në Abi Çarshia Ka ditë që tashmë një Arushë e revoltuar në Prizren, ka dalë jashtë kontrollit duke zbritur nga mali në qytetin historik, si shenjë revolucioni kundër kapitalizmit që tashmë ka prekur edhe pyjet, apo