Pacolli me ftesë të Sekretarit të Shtetit udhëton për në SHBA
Pacolli me ftesë të Sekretarit të Shtetit udhëton për në SHBA
17.07.2019 | 10:14

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka udhëtuar drejt Uashingtonit për të marrë pjesë në takimin e nivelit të lartë për liritë fetare.

Pacolli është ftuar nga Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo.

“Mozaiku i Kosovës si një shtet i ri, multietnik dhe multifetar pasqyron një shembull konkret të ndërtimit të konceptit të avancuar të harmonisë ndër fetare të kultivuat me shekuj”, tha Pacolli para nisjes.